Türkçe Revit Kitapları

Ufuk AYDIN
 
More info about me and my CG works, see below;
 
 
 
 
 

ufuk@revitkitap.com
 
Ufuk Aydın, 1995 Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunudur. 2000 yılı başlarında kısa bir süre kendi mimari bürosunda çalışan Ufuk Aydın, meslekte yirmi yılın üzerinde bir deneyime sahiptir. Mimarlık, mühendislik ve inşaat sektöründe eğitim ve danışmanlıklar vermiştir.
Mimar Sinan Üniversitesinde “Erken Aşama, Sürdürülebilir Tasarım İçin Bina Performans Değerlendirmesinde BIM’in Katkısı” başlıklı yüksek lisans çalışmasını sürdüren Aydın, 2004 yılında başladığı SAYISAL GRAFiK şirketinde “Autodesk AEC Ürün Yöneticisi” olarak çalışmaktadır.
 
Kamu ve özel sektöre yönelik "BIM" ve "Revit" ile ilgili konularda tanıtım, danışmanlık ve eğitim veren Aydın, İTÜ, YTÜ, BİLGİ gibi birçok üniversitede ders, seminerler vererek, Türkiye’de Revit yazılımı kullanımının gelişimi ve yaygınlaşması konusunda çalışmaktadır.
3ds Max yazılımı ile modelleme, kaplama ve canlandırma konularında kırk bin saatin üzerinde deneyime sahip olan Aydın, Revit yazılımının da ülkemizdeki en eski kullanıcılarından biridir.
Daha önce Gökalp Baykal ile birlikte yazdıkları Temel Revit Architecture 2014 ve İleri Revit Architecture 2014 kitapları yayınlanmıştır.